Pravidlá

V prípade výskytu nedostatkov v pravidlách má GT Bros právo na úpravu pravidiel aj v priebehu šampionátu.

Informácie o šampionáte:

Šampionát sa skládá z 8 pretekov. Pred každými pretekmi bude 10 minútová kvalifikácia, potom sa automaticky odštartujú 40 minútové preteky. Bude len jedna lobby, maximálny počet ľudí v tomto šampionáte je 30. Pred zahájením šampionátu je potrebné sa účastniť v úvodnej kvalifikácii.

!!!V šampionáte musí byť párny počet registrovaných účastníkov!!!

Systém rozdelenia do týmov: 

V šampionáte Super GT budú dvojčlenné pretekať týmy jazdcov. Budeme jazdiť v jednej lobby a maximálny počet ľudí v tomto šampionáte je 30, takže 15 teamov. Každý člen týmu pôjde presne 4 preteky na ktorých sa dohodne zároveň so svojim teamovým kolegom, to znamená že jeden člen týmu pôjde 4 preteky a druhý člen týmu ďalšie 4 preteky. Ako sa dohodnete, kto z teamu a kedy pôjde je len na vás.

Kto môže byť s kým v teame? 

V tomto šampionáte bude team obsahovať jeden rýchly jazdec a jeden pomalý jazdec. Ako určíme kto bude s kým v týme? Pred pretekmi bude stanovený dátum na úvodnú kvalifikáciu, ktorej sa musí zúčastniť každý registrovaný jazdec. Prosíme vás o čestnosť v kvalifikácii, aby špičkový jazdec skončil na poslednom mieste aby mohol utvoriť najrýchlejší tým je neprípustné. Výber do týmov bude prebiehať následovne: Ak sa do šampionátu prihlasilo 30 jazdcov, tak teamová dvojica sa utvára z jazdca ktorý sa umiestnil na 1. pozícii a z jazdca na 30. pozícii, tento výber sa urobí z celkových výsledkov kvalifikácie. Týmto systémom bude utovrený team aj z 2. a 29., 3. a 28. atď.

Prečo sme zvolili takýto systém?

Komunitu GT Bros tvoria hlavne kamarátske vzťahy, ak bude rýchly jazdec v týme s pomalým jazdcom a bodované hodnotenie teamu závisí od oboch jazdcov tak rýchlejší jazdec by mal tomu slabšiemu pomôcťs tréningom, zároveň sa lepšie navzájom spoznáme a veľa iných výhod. V jednej lobby uvidíme teda mix jazdcov z rôznych výkonnostných kategórii. Cieľom tohto šampionátu je si užiť kategoriu Gr.2 a teamovo spolupracovať.

Kvalifikácia bude prebiehať 8.5.2021. 

Trať, a podmienky na trati sa dozviete až v deň kvalifikácie o 12:00, bude to na webe, na Facebooku a na našich chatoch na messengeri. Auto s ktorým bude prebiehať kvalifikácia je Nissan Motul Autech GT-R 2016.

Ako bude prebiehať úvodná kvalifikácia na rozdelenie do lobby?

Keď bude 19:10, tak admin lobby GTB_Jarna750 napíše nick jazdca, ktorý výjde z boxov a na kvalifikovanie sa bude mať 1 zahrievacie kolo, kedy vychádza z boxov a 1 ostré kolo. Po zájdení kvalifikačného času admin napíše ďalší nick jazdca ktorý sa ide kvalifikovať. ostatný nekvalifikovaní jazdci budú čakať v boxoch, jazdci ktorí sa už kvalifikovali sa môžu odpojiť. Jazdcov ktorí budú v lobby a budú čakať na vyzvanie na kvalifikáciu prosíme aby pozerali náš livestream na našom YouTube kanáli GT Bros. Výsledky kvalifikácie a týmové dvojice nájdete na stránke www.gtbros.cz v sekcii Super GT.

Livestream:

Garantujeme komentovaný livestream na YouTube.

Livestream nájdete vždy na našom YouTube kanáli GT Bros.

Dôležité časy:

Otvorenie lobby: 19:00

Štart kvalifikácie: 19:10

Štart pretekov: 19:20 Automaticky po konci kvalifikácie

Bodovanie:

1.Miesto 15

2.Miesto 14

3.Miesto 13

4.Miesto 12

5.Miesto 11

6.Miesto 10

7.Miesto 9

8.Miesto 8

9.Miesto 7

10.Miesto 6

11.Miesto 5 

12.Miesto 4

13.Miesto 3

14.Miesto 2

15.Miesto 1

Penalizácie:

V šampionáte platí systém bodovej penalizácie, ak budete uznaný ako vinník kolízie alebo vykonáte priestupok voči pravidlám, tak sa vám odčítajú body z bodovacej tabuľky podľa následovných stupňov.

0.  Stupeň – Racing Incident – odčítanie 0 bodov

I.   Schválné vypaľovanie paliva počas kvalifikácie – odčítanie 1 bodu

II.  Stupeň – Ľahká kolízia s jedným alebo viacerými vozidlami. – odčítanie 3 bodov

III. Stupeň – Mierna kolízia s jedným alebo viacerými vozidlami. – odčítanie 6 bodov

IV. Stupeň – Vážná kolízia s jedným alebo viacerími vozdilami. – odčítanie 10 bodov

Systém náhradníkov:

Náhradníci v tomto šampionáte niesú povolení.

1 žolík v rukáve:

Vynechanie JEDNÝCH pretekov z akéhokoľvek dôvodu sa nepočíta do bodovacej tabuľky.

POZOR:

Vynechanie pretekov 3 krát za sebou bez ohlásenia náhradníka znamená vylúčenie z bodovacej tabuľky. V pretekoch sa môžete účastniť aj naďaľej, ale nebudete mať z toho žiadne bodové hodnotenie.

Schválné vypaľovanie paliva počas kvalifikácie je zakázané a penalizuje sa strátou jedného bodu.

Bezpečnosť na trati:

1.Žiadame Vás aby ste mali zapnutý radar. 

2.Neohrozujte ostatných jazdcov na trati.

3.Buďte veľmi opatrný hlavne v prvej zákrute v prvom kole pretekov.

4.Dodržujte žlté a modré vlajky.

Ceny pre jazdcov

Prví traja jazdci môžu získať trofej alebo inú odmenu za svoju vybojovanú pozíciu. Trofeje kupujeme z dobrovoľných príspevkov. 

Ako nám môžete prispieť sa dozviete v rubrike O nás.